Vinstlistan från vårt stora lotteri

Vinstlista  för 2018 års stora lotter

  1. Tavla Kolteckning av Maria Ringström – Emilia Block Åboda
  2. Oljemålning: av Lennart Lindström        Emil Pettersson  Åboda
  3. Skruvlåda med skruvar: Skänkt av Moheda Järnhandel Britt-Mari Jonsson            Misterhult
  4. Eldfasta formar 2 st Skänkt  av Moheda Järnhandel    Bringevik Hössjö
  5. Presentkort 300:- Skänkt av Rydaholms Ur o Guld Roland Berggren                          Älmhult
  6. Varor: Skänkt av ICA Grytan Niklas Andersson Tolestorp
  7. Varor: Skänkt av ICA Grytan   Anna Comstedt  Klasentorp
  8. Bitssats: Skänkt av Rydaholms Järnhandel Barbro Rylander                            Lyåsa
  9. Grillförkläde: Skänkt av Rydaholms Järnhandel   Fiona Vader                                Bredahorva
  10. Vara: Skänkt av Blomsterbagaren Sally Andersson Klasentorp
  11. Sylt: Skänkt av Moheda Sylt Lilian Ljungdahl Älmhult
  12. Bluetooth Högtalare: Skänkt av Radio o TV-center Katarina Hermansson Ideberg
  13. Bag: Skänkt av Såg o Maskin Kjell Lundgren Älmhult
  14. Fotoalbum: Skänkt av Estvalls Foto Rolf Andersson Moheboda
  15. Marmorerade Ljusstakar: Skänkt av Barbro Carlsson Patrik Tallåker Gällaryd
  16. Vara av betong: Skänkt av Mammas betong Kerstin Annetun Växjö
  17. Presentkort 100:- 1 par strumpor o Hårklämma : Skänkt av Eddes Axel Karlsson Klasentorp
  18. Presentkort 150:- : Skänkt av Broaskogs gårdsbutik Elis Stark                                Klasentorp
  19. Presentkort 150:- : Skänkt av Starka Ulle Madelene Björnberg Lindhult
  20. Bakverk: Skänkt av Estvalls bageri Ove Johansson Lindhult
  21. Ljuslykta o Dekorhjärtan: Skänkt av Fröken Tyg Ann-Mari Olsson Lidnäs
  22. Glasljusstakar 2 st för värmeljus: Skänkt av Melab Hans Lindfprs Bästerna

 

Boken Slätthögs Församling 9 st 1 till varje rotes lottlista

Åboda Rote                           Yvonne Karlsson                                Österhult

Härlatorps Rote                     Kerstin Annetun                                  Växjö

Bästerna Rote                      Gunnel Erlandsson                              Moheda

Klasentorps Rote                  Cornelia Sjöqvist                                 Prästgården

Hössjö Rote                          Magnus Andersson                            Hössjö

Lyåsa Rote                           Agneta Runesson                                Gemla

Älmhult Rote                         Clara Björnberg                                   Lindhult

Arnhults Rote                         Mikael Braw                                         Höör

Grönabergs Rote                    Per Håkansson                                     Moheboda

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *